کوچینگ ویز

کوچینگ ویز

آیا میخواهید حرفه کوچینگ را انتخاب کنید؟ مزیتهایی که کوچینگ ویز برای شما دارد

برای آماده کردن شما برای فعالیت به عنوان یک کوچ، کوچینگ ویز، آموزشی در سطحی عالی و در کلاس جهانی را برای آمادگی کاملتان جهت ورود به دنیای کوچ‌های حرفه‌ای، به شما پیشنهاد می‌کند.

کوچینگ ویز درهای حرفه کوچینگ را در دو سطح کوچ حرفه‌ای مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، برای شما باز می‌کند:

  • دوره‌های آموزشی معتبر برای حرفه‌ای‌ کوچینگ در سطح بین‌المللی با تأیید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ACTP برای آموزش تا سطح PCC)
  • ارائه فرآیندها و ابزارهای حرفه‌ای کوچینگ
  • برگزاری دوره‌ای فراتر از آموزش و تحولی برای یکپارچه کردن فواید کوچینگ در توسعه فردی شما و کلیه شیوه‌های کاری خودتان
  • رویکردی جامع و آموزشی خلاق و یکپارچه
  • اگر شما پیش از این نیز یک کوچ هستید، ما شما را همراهی می‌کنیم تا صلاحیت‌‌هایتان را بهبود بدهید و مدرک حرفه‌ای خود را به‌دست آورید.
  • پیگیری و همراهی دوره‌ای که برای نیاز امروز شما شخصی‌سازی شده و به شما امکان می دهد تا همراهی مستمر کوچینگ ویز را در طی دوره و پس از طی دوره کسب کنید.

مدرسه کوچینگ «کوچینگ ویز»

مدرسه کوچینگ «کوچینگ ویز» در سال ۱۳۸۴ توسط مکس مولمانس (Max Meulemans) در بلژیک تأسیس شد که حاصل سال‌ها تجارب شخصی مکس به ‌عنوان مدرس، کوچ و عضو فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) است. در خلال این سال‌ها کوچینگ ویز توانسته است خیلی سریع و با ارایه رویکردی خاص و انسان‌گرایانه که از چشم‌‌انداز یکپارچه (Integral Vision) کن ویلبر (Ken Wilber) و نیز پیچه پویا (Dynamic Spiral) کلر گروز ‌(Clare Graves) گرفته شده است، آموزه‌های خود را منطبق با موقعیت های کوچینگ و در چالش‌های زمانی خود قرار داده و به پیش برود:

۱۳۸۴تأسیس کوچینگ ویز در بلژیک
۱۳۸۷تأسیس کوچینگ ویز در لوکزامبورگ و سوئیس
۱۳۹۱تأسیس کوچینگ ویز در فرانسه
۱۳۹۸تأسیس کوچینگ ویز در ایران

مدرسه کوچینگ ویز ایران، اولین دوره خود را با هدایت بهاره گوهرین، در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار کرد.

دلایل انتخاب ما

۱ سرنخ‌های درسی: رویکردی یکپارچه که بر پایه نظریه "کن ویلبر" قرار دارد و آموزش ما را منحصر به فرد می کند.
۲ دوره آموزشی کامل: تمام انواع کوچینگ (کوچینگ فردی در سازمان‌ها، کوچینگ گروهی (Team Coaching)، و کوچینگ زندگی (Life Coaching)) را در یک دوره آموزش کامل می‌بینیم.
۳ مهارت فنی و تکنیکی: تکنیک‌های کوچینگی که با دقت انتخاب شده اند و کارکردشان در فرایند کوچینگ اثبات شده است، به شما جعبه ابزاری تخصصی، غنی و متنوع خواهد داد.
۴ مهارت های نرم: هدف آموزش‌های ما توسعه مهارت‌های فنی است برای ایجاد یک پاسچر (حالت و وضیعت کلی کوچ) کوچینگی متوازن، فروتن و هماهنگ.
۵ احترام و اخلاق: رویکرد ما بر پایه احترام به فرد و تأکید بر اخلاقی بودن عملکرد کوچ بنا شده است.
۶ به رسمیت شناخته شده در سطح جهانی: آموزش‌های ما مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ است. در ۱۵ سال سابقه آموزش بین‌المللی حدود ۵۰۰۰ کوچ در جهان این مسیر را برای رسیدن به تأییدیه بین‌المللی دنبال کرده‌اند.
۷ ارائه ۷ ماژول درسی در یک فرآیند یکپارچه آموزشی: آموزش با بالاترین سطح تأییدیه (ACTP) از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، از تئوری تا عمل با موارد تمرینی متنوع و متعدد، ۱۰ ساعت منتورینگ در مدت زمان ۸ ماه.
۸ طرح درسی پویا و در حال تحول: تیم آموزشی ما به طور مداوم فرآیندهای آموزشی را بررسی می‌کند و آخرین یافته‌ها در حوزه علوم انسانی آن را تحت نظر می‌گیرد تا دیدگاه‌های جدیدی که با کوچینگ مرتبط است را بلافاصله به دوره اضافه کند.
۹ روحیه تیمی: یک تیم مشتاق از کوچ‌های حرفه‌ای با دستیارانی که آن‌ها هم فعالیت کوچینگ دارند، هر روز با هم کار می‌کنند و در خدمت توسعه شما هستند.
۱۰ فرآیند گرفتن مدرک: رشد تدریجی جوانه‌های کوچینگ در دانشجویان در سراسر فرآیند تحت نظر قرار می‌گیرد. نظارتی که بر اساس کار روی موارد واقعی انجام می‌شود و در انتها توسط ارزیابان، مشاهده می‌شود.
۱۱ مذاکره با انجمن‌ها: کوچینگ ویز از نزدیک با انجمن‌های اصلی کوچینگ در بلژیک، فرانسه و سایر کشورها همکاری دارد.

طرح درس

آموزش کوچینگ بر پایه چشم‌انداز یکپارچه کِن ویلبر

برنامه های کوچینگ ویز به شما این امکان را می‌دهد که زمینه‌‌های کاربردی کوچینگ را در چارچوب چشم‌انداز یکپارچه، کن ویلبر و با گسترش دیدگاهی که در آن فرد یا سازمان تکامل می یابد.

این نظریه یکپارچه به ویژه با وضعیت اقتصادی-اجتماعی، که در حال تحولات عمیق است، همسویی داشته و بسیار مناسب است.

آموزش کوچینگ ما برای شناخت (خودمان و دیگران) روشی مؤثر و کامل ارائه می‌دهد. آموزشی که با همکاری با یکدیگر به روشی که هر دو طرف سود ببرند و در هماهنگی با مهارت‌های یکدیگر طراحی و اجرا می‌شود. به همین جهت رویکرد آموزشی ما انطباق کاملی با جوهر ذاتی کوچینگ دارد و امکان بهترین توسعه بالقوه را برای هرکس فراهم می آورد.

دوره آموزشی ۲۲ روزه ما برای سطح PCC و دوره ۱۰ روزه برای سطح ACC، دانشجویان را به سمت یکپارچه کردن مهارت‌های فنی (ابزارها، نظریه‌ها و مدل‌ها) و مهارت‌های نرم -براساس چشم انداز سیستمیک در ۴ زمینه پیشنهادی کن ویلبر- دعوت می‌کند:

  • بعد انسانی و ذهنی فرد: بعد «من»، بعد داخلی فردی
  • بعد ارتباطی، تعامل بین افراد یا گروهی از افراد: بعد «ما»، بعد درونی جمعی
  • بعد مادی، ساختاری، تاکتیکی: بعد «آن»، بعد بیرونی فردی
  • بعد جامعه‌ شناختی: ارتباط و شبکه ارتباطی در یک محیط: بعد «آنها»، بعد خارجی جمعی
در کوچینگ ویز، تسهیل‌گری آموزش کوچینگ توسط مسئول تیم آموزشی که در تمام دوره حاضر است، انجام می‌شود. مسئول تیم آموزشی در تمرین‌ها و آموزش، با ریسورس کوچ‌ها (Coach Resources) حضور دارد. او توسط مدرس، که اصولا یک ماژول را درس می دهد، همراهی می‌شود. ما شما را برای درک و استفاده از طیف گسترده منابع در دسترس، در هر موقعیتی، آماده می‌کنیم. چنین آمادگی به شما فرصت می‌دهد تا برای همراهی مراجعانتان، تیم‌هایتان و سازمانتان برای رسیدن به اهدافشان موفق باشید.